Lewandowski Pasieka Górskie Miody Berent Pasieka Ul Pol meble grzechu warte TwojeUle.pl
Odpowiedz 
Nowe drzewa.
25-04-2018, 06:30 PM
Nowe drzewa.
https://www.portalpszczelarski.pl/artyku..._2018.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika Przyznaj punkt reputacji za ten post
Odpowiedz cytując ten post
26-04-2018, 07:37 AM
RE: Nowe drzewa.
Muszę przyznać, że i w moich okolicach trwają od kilku lat takie nasadzenia. Jest tego coraz więcej. W tym roku modne są akcje 100 drzew na 100lecie odzyskania niepodległości, więc lipy i klony mnożą się na potęgę.
Sam mam zadołowane ok 60 lip, wczoraj dostałem znowu ligustru do posadzenia i to wszystko w długi weekend będzie ogarnięte.
26-04-2018, 07:57 AM
Podstawa to uzyskanie lokalizacji pod tego typu nasadzenia , lokalizacji która gwarantuje trwałosc takiej akcji ,o to coraz trudniej.
Z drugiej strony nasuwa sie smutna refleksja - najpierw "lex Szyszko" i totalny karczunek ,teraz w jakimś stopniu przywracanie stanu z przed "tej akcji" .
Wtórny efekt - rynek zbytu "niespodziewany" dla materiału szkółkarskiego .

Jakie to wszystko p.......e .
26-04-2018, 04:30 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-04-2018 07:12 PM przez TadzikzPodlasia.)
Zdzisław jeżeli mój dziadek posadził kilka jesionów i kilka swierków a miejscu średnio przemyślanym to po 90 powiedzmy latach mam prawo wyciąć je bo stały się zbyt potężne i niebezpieczne.Więc totalny karczunek był potrzebny. Złem było karanie ludzi za wycięcie na kosmiczne kwoty. Mój plan na ten rok to posadzenie ok 260 sztuk śliwy ałyczy ale jeżeli powiedzmy za 20 lat nie będzie na nich miejsca w tym miejscu to po prostu wylecą do kominka.
08-05-2018, 09:05 AM
Zdzisławie, chyba w "Uchu prezesa" to było... Te drzewa miały 100 lat? Co za problem?! Posadzimy nowe i za 100 lat znowu będą miały 100 lat, nie? Oczko
08-05-2018, 11:04 AM
Przecież porażonych drzew i tak by nie było choćby i miały 1000 lat.
08-05-2018, 02:45 PM
Tak samo jak zmarłych pszczół.
Odpowiedz 

Kontakt | Forum Pszczelarskie | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS